5 טיפים לכתיבה קלה יותר של הסמינר

אחד האתגרים הגדולים ביותר לאורך הלימודים הוא כתיבת העבודה הסמינריונית. מדובר על עבודה בעלת היקף רב, הדורשת לצד הפגנת ידע גם יכולות של עמידה בזמנים, סיכום של מאמרים ויכולת לשדך בין כל החומרים לטובת מענה על שאלת מחקר. לפני שאתם יוצאים לדרך, אמצו לעצמכם כמה טיפים חשובים שיוכלו להקל עליכם את המסע ובעיקר יאפשרו לכם ליהנות ממנו:

 

1. סיוע בכתיבת העבודה

בעוד ישנם הסטודנטים שעבורם כתיבת העבודה הינה החלק הפשוט ביותר, ישנם סטודנטים שחוששים מאד מהרגע שבו יהיה עליהם ליצוק את כל הידע שלהם ולהתחיל לכתוב את העבודה. כתיבה של עבודה סמינריונית לא דומה לסוגי כתיבה אחרים, כאשר היא דורשת בסטנדרטים מסוימים המוכתבים על ידי האקדמיה. במקרים בהם אתם רוצים להבטיח כתיבה איכותית, מקצועית וקפדנית, תוכלו להסתייע בשירותי סיוע אקדמי לכתיבת עבודות.

 

2. בחירת נושא המעניין אתכם

הדרך שלכם ליהנות מהדרך מתחילה מוקדם יותר עם בחירת נושא מתאים לעבודה. כידוע, בעבודה הסמינריונית אתם מתבקשים לחקור נושא ולבסס שאלת מחקר מרכזית. אחת הבעיות הגדולות ביותר היא שסטודנטים לא תמיד מקשיבים ללבם, ובוחרים מראש בנושאים שפחות מעניינים אותם. מאחר ומדובר על עבודה הנכתבת על פני פרק זמן ארוך יחסית – כחצי שנה לערך, חשוב שהמפגש שלכם עם החומרים השונים יהיה מפגש מפרה ונעים. קל יותר לחקור ולכתוב על נושא שמעניין אתכם, כך שחבל שלא תעשו זאת.

 

3. חלוקה לראשי פרקים

מרבית המרצים ידרשו מכם בראשי פרקים המיועדים לאישורם. כך או כך, כדאי מאד לתחום את העבודה שלכם לראשי פרקים לפני שאתם מתחילים לקרוא מאמרים, לחקור לעומק את הנושא ולכתוב את העבודה. ראשי הפרקים למעשה "מרמזים" לכם מה אתם צריכים לקרוא, על אילו שאלות עליכם להשיב ומה עליכם לכתוב. שאלת מחקר אחת שתנחה אתכם לאורך העבודה רק תסבך אתכם וסביר כי תאריך לכם את הדרך. ראשי הפרקים לעומת זאת, מאפשרים לכם להיו תחומים בתוך שאלות קטנות שקל יותר להשיב עליהן.

 

4. לו"ז מסודר שאתם מחוייבים לו

לצאת מהגבולות זה הדבר הקל ביותר ובפח הזה המון סטודנטים נופלים. על כן, צאו לדרך עם יצירת לו"ז מסודר שתהיו מחוייבים אליו. צרו לעצמכם קובץ שבו אתם מפרטים את הימים ואת השעות שתשקיעו לטובת חקירת הנושא וכתיבת העבודה. ככל שתתקדמו אל תאריך ההגשה, דרשו מעצמכם יותר והקדישו יותר שעות ביום. את הלו"ז שלכם מומלץ לסיים כשבועיים לפני תאריך הגשת העבודה, זאת על מנת שיהיה לכם די זמן לקרוא את העבודה, לעשות הגהה ולבצע שינויים אחרונים.

 

5. החלו בכתיבת הרעיונות שלכם

במידה ואינכם מסתייעים בשירותי כתיבה אקדמים, כדאי שלא להתחיל לכתוב את העבודה מיד. המון פעמים קל יותר לכתוב את הרעיונות בצורה גולמית ופשוטה יותר, ולאחר מכן לשכתב אותם בשפה אקדמית גבוה. כך, אתם יכולים להביא עצמכם לידי ביטוי בדרך קלה יותר.

הייתם רוצים לשמע פרטים נוספים?

השאירו את פרטיכם ואנחנו נחזור אליכם בהקדם!