פרה-סמינריון וסמינריון – ההבדל בין העבודות

כל סטודנט מגיש לאורך לימודי התואר שלו שתי עבודות עיקריות: עבודת הפרה-סמינריון ועבודת הסמינריון. אם גם אתם בתחילת לימודיכם או שאתם לקראת הגשת אחת מהעבודות, דעו מה ההבדל בין כל אחת מהן:

1.היקף העבודות:

כשבוחנים את ההבדלים בין עבודות אקדמיות מסוג סמינריון ופרה סמינריון, מגלים כי ההבדל המהותי ביותר הוא היקף העבודה. כל סטודנט יודע כי כל עמוד קובע, והמון פעמים נלחמים הסטודנטים אל מול המרצים להוריד את מספר העמודים הנדרשים לכתיבת העבודה. אם כן, עבודת פרה-סמינריון הינה עבודה המבוססת על בין עשרה לחמישה עשר עמודים, בעוד עבודת הסמינר מתחילה בכעשרים עמודים ומגיעה לעד כשלושים עמודים. מספר זה רלוונטי לפקולטות כמו מדעי הרוח והחברה, כאשר פקולטות אחרות יכולות לדרוש במספר עמודים שונה.

2.מידת הציפייה מכם:

עבודת פרה- הסמינר הינה עבודה המוגשת לפני עבודת הסמינריון. לאקדמיה חוקים מאד ברורים, ולפיהם בוחנים אתכם המרצים שלכם עם בדיקת העבודות. יחד עם זאת, ניתן לומר כי בדיקת העבודה הפרה-סמינריונית הינה מקלה יותר, זאת מאחר והינה העבודה שמוגשת ראשית. בעבודת הסמינריון הציפיות מכם כבר בהרבה יותר גבוהות, תוך שמצופה מכם להגיש עבודה העומדת בכל כללי האקדמיה, מבלי שישנו מקום לטעויות.

3.השלב בו אתם נמצאים בלימודים:

כמו כן, העבודות שאתם מגישים – הפרה-סמינריון או הסמינריון, גם מעידות על השלב בו אתם נמצאים בתקופת הלימודים שלכם. לא מעטים הסטודנטים המעידים כי עבודת הפרה-הסמינריון הינה חשובה יותר, מאחר והיא מוגשת פחות או יותר באמצע לימודי התואר, כך שהציון שלה הינו חיוני מאד כמוטיבציה להמשך הדרך. מנגד, עבודת הסמינר מוגשת לקראת סוף הלימודים, לעתים אף בסימסטר האחרון של שנת הלימודים האחרונה שלכם, מה שמאפשר לכם להשקיע את הכוחות האחרונים בעבודת מחקר יוצאת מן הכלל.

4.מספר המקורות בהם אתם צריכים להסתייע:

גודל העבודות משפיע גם על דרישות המרצים מכם. כך לדוגמא עם היקף המקורות שבהם אתם צריכים להשתמש: עבודת פרה-סמינר במרבית המקרים מבוססת על מספר מאמרים שנע בין חמישה לעשרה מאמרים. מאחר ועבודת הסמינר הינה גדולה יותר, הדרישה בה גם גדולה יותר כך שעליכם לקרוא ממקורות מגוונים יותר ולהציג ציטוטים לפחות מכעשרים מאמרים שונים. חשוב לציין כי מדובר על דרישות שעתידות להשתנות בהתאם לפקולטה, למרצה ולקורס.

5.סף הלחץ:

ואם היה ניתן למדוד את סף הלחץ של הסטודנטים, סביר מאד להניח כי סף הלחץ לקראת העבודה הסמינריונית היה זה הגבוה יותר. מדובר על עבודה בהיקף נרחב מאד, שכתיבתה נפרסת על פני כמעט חצי שנה. עבודת מחקר מסוג שכזה משפיעה רבות על ציון התואר שלכם, כך שהלחץ והמתח הכרוכים סביבה מובנים לגמרי. הדרך להתמודד עם הלחץ, בין היתר, היא עם סיוע מחברה שתעניק לכם סיוע אקדמי בכתיבת העבודה שלכם.

הייתם רוצים לשמע פרטים נוספים?

השאירו את פרטיכם ואנחנו נחזור אליכם בהקדם!