על פי אילו פרמטרים מנקדים את העבודה הסמינריונית?

הדבר שמעניין אתכם יותר מכל לאורך כתיבת העבודה הסמינריונית הוא הציון שתקבלו בסופו של דבר. לא רק שמדובר על הדבר שמעניין אתכם יותר מכל, אלא שהציפייה והרצון לקבל ציון גבוה מסתמנים כמוטיבציה שלכם לחקור, לקרוא ולכתוב את העבודה על הצד הטוב ביותר. השאלה הגדולה: על פי אילו פרמטרים אכן מנקדים את העבודה שלכם? ניתן לסמן 4 פרמטרים עיקריים שהשקעה ודיוק בכל אחד מהם תמנף את הסיכויים שלכם לקבל את מירב הנקודות.

מענה על שאלת המחקר:

הדבר הבסיסי ביותר הוא מענה על שאלת המחקר. כידוע, עבודה סמינריונית הינה עבודה שבה אתם מתבקשים לחקור נושא מסוים, כאשר המחקר הוא בסופו של דבר מענה על שאלה שהגדרתם מראש. קורה לא אחת שלאורך שלושים עמודי העבודה לא ניתן מענה על השאלה, כך שחשוב לשים לב שלא ליפול בפח הזה. בעת שאתם מגדירים שאלת מחקר ברורה ולא משיבים עליה, הרי שאתם עתידים לאבד נקודות. ראשי הפרקים בעבודה אמורים לסייע לכם להשיב על שאלות קטנות בכל פרק בעבודה, וכך לבנות את הטיעונים שיובילו אתכם למענה על השאלה הגדולה.

שימוש נרחב במקורות מידע:

בעבודת אקדמית מסוג עבודת סמינריון, אתם נדרשים לעשות שימוש במגוון רחב של מקורות. עד כמה רחב? ישנו מינימום של עשרה מאמרים לערך, כאשר אין באמת גבול למספר המקורות שתוכלו להשתמש בו. ככל שתעשו שימוש ביותר מקורות, העבודה שלכם תוכל להיות "עבה" יותר כאשר הטיעונים שתציגו יהיו מבוססים ויתמכו על ידי אותם ציטוטים שתציגו. לצד שימוש במאמרים אקדמים, הרי שתוכלו להסתייע גם במקורות נוספים כדוגמת כתבי עת, סרטונים ביוטיוב וראיונות מעיתונים הרלוונטים לתחום אותו אתם חוקרים. שימוש במגוון רחב של מקורות ללא ספק יזכה אתכם בנקודות זכות.

דרך הביטוי ותיעוד המקורות:

הסיבה שלא מעט סטודנטים בוחרים לשלם מחיר כתיבת עבודה סמינריונית היא מאחר והם רוצים להבטיח כי הם יקבלו את מלוא הנקודות בכל הקשור לגובה השפה והניסוח. אחד הדגשים החשובים ביותר לאורך העבודה הסמינריונית הוא להקפיד על שפה אקדמית, מכובדת וגבוה. שפה מרשימה משקפת את הטיעונים שלכם בצורה רצינית יותר, תוך שהרושם שנוצר הוא טוב יותר. שגיאות כתיב, שימוש בשפה מדוברת וחיתוך לא נכון של הפסקאות פוגם במרקם הכללי של העבודה, מה שבסופו של דבר גם יכול להביא להפסד של נקודות.

מקוריות העבודה:

אולי לא יורידו לכם נקודות על עבודה לא מקורית, אך בהחלט ישנו סיכוי שתזכו לנקודות נוספות על מקוריות העבודה. מהי עבודה מקורית? עבודה שבבסיסה שאלת מחקר שטרם נחקרה לעומק, נושאים חדשים הנחקרים גם בימים אלו כמו העידן הדיגיטלי לדוגמא ומגוון מקורות המידע בהם אתם עושים שימוש. ככל שהעבודה שלכם תציג לקורא תוצר מרשים ומקורי יותר, כך תוכלו לזכות בנקודות נוספות.

הייתם רוצים לשמע פרטים נוספים?

השאירו את פרטיכם ואנחנו נחזור אליכם בהקדם!