עבודה אקדמית או סמינר איזו עבודה קשה יותר?

גם אתם שיננתם בתור ילדים את הסיסמא "זה לא קשה, זה דווקא קל". כסטודנטים גם אתם רוצים להכריע אחת ולתמיד איזו עבודה קשה יותר – העבודה הסמינריונית או זו האקדמית הפשוטה? תשובה חד משמעית אין, אך חומר למחשבה דווקא יש:

אין עבודה קשה, יש עבודה מורכבת יותר:

אולי כדאי תחילה להבין כי אין באמת דבר כזה "עבודה קשה". כל סטודנט מתמודד אחרת עם מטלות, כך שישנם אלו שיעידו כי עבודה אקדמית פשוטה הינה סבוכה יותר, בעוד ישנם אלו שיעידו חד משמעית כי עבודת הסמינר היא המטלה הקשה ביותר לאורך הלימודים. המילה "קשה" היא כמובן סובייקטיבית, כך שלא ניתן לקבוע מראש איזו עבודה קשה יותר. יחד עם זאת, בעת שבוחנים את ההבדלים בין סוגי העבודות, תוכלו גם אתם לדעת איזו עבודה צפוייה להיות לכם פשוטה יותר ואיזו עבודה יכולה להיות לכם קצת יותר מורכבת.

עבודה אקדמית: מענה על שאלות מוגדרות מראש:

העבודה האקדמית הפשוטה מחליפה מבחן מסכם של סיום הקורס אותו למדתם. ישנם מרצים המבקשים לתת לסטודנטים שלהם להתנסות במטלות כתיבה לאורך הקורס, כמו גם כתיבה של עבודה אקדמית במקום מבחן מסכם. בעוד במבחנים אינכם נדרשים להפגין יכולות של כתיבה אקדמית, עם הגשת מטלת הסיום בדמות כתיבת עבודה עליכם לעמוד בכל הכללים הנדרשים. פורמט העבודה האקדמית מבוסס על כמה שאלות הניתנות לכם על ידי המרצה, כאשר עליכם להשיב עליהן. מדובר על שאלות קבועות הניתנות לכל הסטודנטים בקורס, וזה מה שמבדיל בעיקר בין עבודה זו ובין עבודת הסמינר.

עבודת סמינר: מחקר אישי שאתם עושים:

אז בעוד עבודה אקדמית הניתנת לכם בסוף הקורס כמטלת סיום דורשת מכם להתמצא בחומר הנלמד של הקורס, עבודת הסמינר דורשת מכם להפגין מיומנויות אחרות לגמרי: יכולות מחקר. העבודה על הסמינר הינה עצמאית יותר ובה ניתן לכם חופש רב יותר, לפחות בכל הקשור לבחירת הנושא. מובן כי עליכם לבחור בנושא שהינו על זיקה לנושא הקורס אותו למדתם, אך מדובר על מנעד רחב מאד המאפשר לכם חופש כמעט מוחלט. ישנם הסטודנטים המעידים כי דווקא החופש הניתן להם בכל הקשור לבחירת הנושא והמהלך המחקרי הוא דווקא מה שהופך את העבודה למורכבת יותר, ועל כן הם שוקלים את האפשרות של קניית עבודה סמינריונית.

לעתים, עבודה בהיקף גדול יותר פשוטה יותר:

כמו כן, ישנם הסטודנטים שדווקא הגבולות הקבועים והברורים כמו אלו המוכתבים עם העבודה האקדמית הם אלו המכשילים אותם. עבודת הסמינר נותנת לכם חופש גדול יותר, בעוד עבודה אקדמית אחרת לא נותנת לכם אפשרות בחירה, אלא שעליכם להשיב על שאלות קבועות שלא ניתן לשנותן. היקף העבודה האקדמית הינו קטן יותר בהשואה לסמינר, בעוד פרק הזמן הניתן לכם לכל עבודה גם הוא שונה: עבור עבודת סמינר עומדים לרשותכם מספר חודשים, בעוד את העבודה האקדמית הפשוטה עליכם להגיש בסמוך לסיום הקורס.

הייתם רוצים לשמע פרטים נוספים?

השאירו את פרטיכם ואנחנו נחזור אליכם בהקדם!