מדוע חשוב לבחור בנושא מקורי לעבודה?

אם תשאלו את המרצים שלכם, סביר כי הם ישיבו לכם שהשלב הקריטי ביותר בכל הקשור לעבודת הסמינר שלכם הוא בחירת נושא העבודה. נושא העבודה שלכם הוא מעין תשתית שעליה אתם עתידים ליצוק את כל השאר: המאמרים האקדמים, מחקרים וחוות הדעת האישית שלכם. מאחר ומדובר על תשתית ועל החלק המהותי ביותר, כדאי להשקיע בו מחשבה רבה. ההמלצה? לכו על נושא כמה שיותר מקורי.

נושא מקורי הינו לרוב נושא חדש ומעניין:

כבר שנים רבות שמוגשות עבודות אקדמיות רבות במוסודת הלימוד בארץ ובעולם. המשמעות? כבר קשה מאד למצוא נושא שטרם נחקר. יחד עם זאת, מאחר והחיים המודרנים מביאים עמם אתגרים חדשים כמו גם המצאות חדשות, נדמה כי ישנם המון נושאים – מטכנולוגים ועד חברתיים, שניתן לחקור אותם לראשונה. בעת שאתם בוחרים בנושא מקורי, אתם בהכרח בוחרים בנושא מעניין יותר. בהתאם לנושא הנלמד בקורס, בחרו בנושא המבוסס על עולמות תוכן חדשים, פיתוחים חדשים ומגמות חדשות שיכולות לקבל מקום גם בעבודת מחקר.

הופכים את הקריאה למעניינת הרבה יותר למרצה:

זיכרו כי בסופו של דבר המטרה שלכם היא להעביר את הקורא חוויה, כאשר הרצון הוא שהיא תהיה כמה שיותר טובה. על מנת להבטיח שהחוויה תהיה טובה, אתם צריכים להבטיח בראש ובראשונה נושא מעניין. המרצה שעתיד לבדוק לכם את העבודה כנראה וכבר קרא לא מעט עבודות אקדמיות, כך שנושא מקורי שתציגו יכול להיות יתרון משמעותי לכם. התמקדו על נושאים שנכנסים כמה שפחות לשבלונות צפויות, ושימו דגש על תחומים שרלוונטים גם לחיים המודרנים, כל עוד אתם יכולים לעשות זאת במסגרת הקורס שלכם.

תהליך המחקר שלכם יותר משמעותי עבורכם:

ההמלצה החמה ביותר שתקבלו מהמרצים שלכם היא לבחור בנושא שמעניין אתכם. נושא מקורי וכזה שטרם נחקר, הוא בהכרח מעניין יותר, מרחיב יותר ומסקרן יותר. תהליך המחקר שלכם הינו תהליך המבוסס על שישה חודשים לערך, כך שחשוב להבטיח שכל מפגש שלכם עם נושא העבודה יהיה מרגש, מעניין ומסקרן. בחירת נושאים שכבר נכתב עליהם אולי יותר קלה לכם בכל הקשור למקורות המידע הזמינים, אך מדובר על תהליך מחקרי שאינו די מרגש ובעיקר גורם לכם שלא לחדש דבר – לא לעצמכם, לא למרצה ולא לתחום המחקר.

התייעצו עם המרצים לפני בחירת הנושא:

גם בהנחה ובחרתם לפנות אל כותב מנוסה לטובת כתיבת סמינריון בתשלום, כדאי מאד שאתם תהיו אלו שבוחרים את נושא העבודה. הנושא עליו תכתבו מייצג אתכם במידה רבה והוא משקף את עולמות התוכן שלכם, את התשוקה שלכם ואת החוויה האישית שאתם רוצים לעבור. כדאי מאד להתייעץ עם המרצה שלכם לפני בחירת הנושא, בדגש על נושאים חדשים יחסית שטרם נחקרו – זאת על מנת להבטיח שאכן מדובר על תחום שניתן לחקור אותו ולהעניק לו סקירה אקדמית.

הייתם רוצים לשמע פרטים נוספים?

השאירו את פרטיכם ואנחנו נחזור אליכם בהקדם!