ללמוד למבחן כבר מתחילת הסימסטר – איך עושים את זה?

האם צריך לחכות לתקופת המבחנים בכדי להתחיל ללמוד? לא בטוח! לפניכם, 4 טיפים פשוטים וקלים ליישום שיאפשרו לכם להגיע לתקופת המבחנים מוכנים:

1.הקפידו על נוכחות בכל ההרצאות

אולי הדבר הבסיסי ביותר לאלו מכם שרוצים ללמוד למבחן שלהם כבר מתחילת הסימסטר, הוא להיות נוכחים בכל ההרצאות. לא מעט מרצים נותנים לסטודנטים את זכות הבחירה להחליט האם להגיע להרצאות באוניברסיטה, או שלא. הנוכחות שלכם בהרצאות מאפשרת לכם ללמוד את החומר הנלמד ממקור ראשון, תוך שיש לכם אפשרות לשאול שאלות, להעשיר את עצמכם ולקבל בסיס טוב לקראת המבחן שיגיע בעוד כמה חודשים.

2.סכמו את השיעורים – בכתב או בהקלדה

לא מעט סטודנטים מלינים כי קשה להם מאד לשבת לאורך שעה וחצי להקשיב למרצה. ואכן, כשמדובר על יום לימודים ארוך אכן מגיע השלב שבו אתם מאבדים את הריכוז, את הסבלנות ואת העניין. על מנת להפיק את המיטב מהשהות שלכם בהרצאות, מומלץ לכם מאד להקליד במחשב את סיכומי ההרצאות, או לכתוב בכתב יד. כך, אתם עושים פעולה אקטיבית שמצד אחד משאירה אתכם ערים, ומצד שני גם מטמיעה את החומר בצורה טובה יותר.

3.אחרי כל שיעור, קראו את הסיכום

סיכמתם שלושה עמודים בשיעור? קראו אותם בדרך הביתה, בהפסקה או בחלון שיש לכם. כשאתם קוראים את מה שכתבתם, יש לכם אפשרות גם לחזור על החומר פעם נוספת ב"חתיכה אחת", וגם אתם יכולים בזמן אמת לערוך את הקובץ ולעשות לו הגהה. כך, כשתגיעו לתקופת המבחנים, יהיה לכם סיכום שלם וקריא.

4.קראו את המאמרים שעולים לאתר הקורס

כשאתם נדרשים לבצע מטלה כדוגמת כתיבת עבודות אקדמיות, הרי שאתם מסתייעים בהמון מאמרים. גם לקראת המבחן בו תבחנו תידרשו לקרוא מספר מאמרים הרלוונטים לתכנית הקורס שלכם. לכן, במקום למצוא עצמכם עם מספר רב של מאמרים שאתם צריכים לקרוא, לתרגם ולסכם, טפטפו לעצמכם את המאמרים לאורך הסימסטר. באופן זה, אתם מגיעים כמה שיותר מוכנים אל תקופת המבחנים ויכולים ליהנות מלמידה מרווחת ונינוחה יותר.

 

הגיעו אל תקופת המבחנים עם המון ידע!

כשאתם מאמצים את כל הטיפים האלו, אתם מגיעים אל תקופת המבחנים עם בסיס טוב מאד! ישנם סטודנטים המעידים כי עם יישום השיטה הזו, הם לא באמת לומדים למבחן בתקופת המבחנים, אלא פשוט "חוזרים על החומר". למידה לאורך כל הסימסטר שומרת אתכם עם יד על הדופק, וממנפת משמעותית את הסיכוי כי תקבלו ציון גבוה מאד.

הייתם רוצים לשמע פרטים נוספים?

השאירו את פרטיכם ואנחנו נחזור אליכם בהקדם!