כמה שעות ביום אתם צריכים להשקיע בעבודת סמינר?

ברור לכם כי אתם צריכים להשקיע, רק שלא תמיד ברור לכם כמה אתם צריכים להשקיע. רגע לפני קריאת המאמר הראשון: כמה שעות ביום נדרשות לטובת ההשקעה בעבודת הסמינר?

 

6 חודשים לפני: שעות בודדות ביום

העבודה שלכם על הסמינר תחל כבר ביום הראשון של הקורס אליו נרשמתם. בשלב זה עליכם להשקיע בעיקר בשאלה הגדולה: איזו שאלת מחקר תלווה את העבודה? מדובר על תהליך שנבנה לאט לאט, כאשר בחירת נושא מסתמנת עבור המון סטודנטים כשלב המורכב ביותר. על כן, תחילה השקיעו מספר שעות ביום לטובת קריאת חומרים, קבלת השראה וליקוט רעיונות.

 

3 חודשים לפני: בין 5 ל-7 שעות ביום

כשלושה חודשים לפני הגשת הסמינר שלכם אתם אמורים להיות כבר עם מתווה ברור המבוסס על שאלת המחקר ועל ראשי פרקים ברורים. במילים אחרות: יש לכם את הבסיס הנדרש על מנת לצאת לדרך. כשלושה חודשים לפני ההגשה נדרש מכם להעלות הילוך ולהתחיל בקריאה מאסיבית של מאמרים, סיכומם וגיבושם לכדי פרקים שלמים בעבודתכם. פרק הזמן המומלץ לכם – כזה שגם יאפשר לכם התקדמות וגם יבטיח כי לא תגיעו לשחיקה הוא בין חמש שעות ביום לשבע שעות ביום.

 

חודש לפני: 10 שעות ביום

נותרו 30 ימים להגשת העבודה שלכם? אין ספק כי אתם נמצאים במרחק נגיעה מהגשת העבודה למזכירות! מדובר על התקופה הלחוצה ביותר ובה כדאי שתשקיעו את מיטב המאמצים שלכם. בשלב זה עליכם להתחיל לכתוב את העבודה וליצוק את כל הרעיונות שלכם. חשוב מאד שתארגנו את החומר בצורה מסודרת ולפי פרקי העבודה, כך ששלב הכתיבה יהיה עבורכם נעים ומפרה. במידה ואתם מוצאים קושי בכתיבה, דעו כי ישנן חברות המציעות שירות של כתיבת עבודות אקדמיות.

 

התנהלות נכונה היא המפתח להצלחה!

למרות שמדובר על לו"ז מומלץ, לכל סטודנט ישנם אילוצים שונים, כישורים שונים וניסיון אחר המשפיעים על הכנת לוח הזמנים הפרטי שלו. כל אחד מכם יודע היטב מהי תכנית העבודה המתאימה לו ביותר – אמצו אותה! התנהלות נכונה היא חלק בלתי נפרד ממהצלחה שלכם, זיכרו זאת.


 

הייתם רוצים לשמע פרטים נוספים?

השאירו את פרטיכם ואנחנו נחזור אליכם בהקדם!