כמה דברים שחשוב לדעת על עבודת הסמינר

בכל יום אתם לומדים משהו חדש באקדמיה, וכעת הגיע הזמן גם ללמוד דבר או שניים על העבודה החשובה ביותר שתגישו לאורך הלימודים שלכם: העבודה הסמינריונית. אם כן, מה חשוב שגם אתם תדעו על העבודה שרבים חוששים ממנה?

 

1. מצפים לכם לפחות 30 עמודים

אחת השאלות שיותר מעניינות את הסטודנטים לפני העבודה הסמינריונית היא בדבר ההיקף שלה. עבודות אקדמיות שעליכם להגיש כעבודות סיום של קורסים נעות בין שלושה עמודים לעשרה עמודים. מנגד, עבודת הסמינר הינה עבודה גדולה יותר בהיקפה, זאת מאחר והיא אינה מבוססת על מענה של שאלות, אלא על מחקר. היקף העבודה משתנה בהתאם לפקולטה בה אתם לומדים, כאשר לרוב הסטנדרט עומד על כ-30 עמודים לערך.

 

2. מספר המקורות: מה הסטנדרט המקובל?

מאחר והיקף העבודה גדול יותר, כך אתם גם נדרשים למקורות רבים יותר. ציון של עבודה סמינריונית בסופו של דבר מבוסס על הצגת הרעיונות שלכם ועל היכולת שלכם להציג רעיון בצורה בהירה ומקיפה, ולא על פי מספר המקורות. יחד עם זאת, ישנו סטנדרט שכן חשוב לעמוד בו וכדאי לתאם זאת אל מול המרצה. עבודה של 30 עמודים צריכה להתמך על ידי עשרה מאמרים אקדמים לערך, כאשר עליהם תוכלו להוסיף מאמרים נוספים, כתבות ממגזינים, ראיונות מצולמים וכדומה.

 

3. ציון הסמינר בעל השפעה רבה על התואר שלכם

כל ציון שאתם מקבלים במבחן, תרגיל או עבודה משפיע על ציון התואר הסופי שלכם. יחד עם זאת, כן חשוב לדעת כי הציון בעל ההשפעה הגדולה ביותר על הציון הסופי שלכם הוא הציון של הסמינר. הסיבה? אחוז ההשפעה של כל ציון נקבע על פי מספר נקודות הזכות של כל קורס. בעת שאתם נרשמים אל קורסים שבסופם עליכם להגיש את עבודת הסמינר, אתם מראש נרשמים לקורסים הנלמדים בהיקף רחב יותר ועל כן נקודות הזכות רבות יותר. התוצאה? ציון המשפיע בצורה גדולה יותר על ציון התואר.

 

4. הציפייה של המרצים מכם גבוהה מאד

את עבודות הסמינר מגישים בשלב מתקדם יחסית בלימודים. בשנה הראשונה ללימודים שלכם אתם מתנסים בכתיבה אקדמית באמצעות תרגילים שונים, קרוסים המיועדים למיומנויות למידה וגם עם הגשת עבודות אקדמיות בהיקפים קטנים. אפשר לומר כי אל כתיבת הסמינר אתם מגיעים לאחר שצברתם ניסיון מסוים בכתיבה מסוג זה, כך שהציפייה של המרצים מכם גבוהה. על כן, חשוב לדבוק בסטנדרט הכתיבה הנדרש על פי כל חוקי הכתיבה האקדמים.

 

5. לקבל סיוע בכתיבה אינו חולשה

נדמה כי שלב המחקר מטריד פחות את הסטודנטים, בעוד שלב כתיבת העבודה מסתמן כדבר שממנו חוששים יותר. דעו כי לבקש סיוע בכתיבת העבודה אינו חולשה, אלא דווקא חוזקה. סיוע בכתיבת העבודה לעשה מבוסס על כתיבת העבודה הסמינריוניות שלכם על ידי כותבים מקצועים ומנוסים שיכתבו עבורכם את העבודה על פי חוקי הכתיבה האקדמים.

הייתם רוצים לשמע פרטים נוספים?

השאירו את פרטיכם ואנחנו נחזור אליכם בהקדם!