כל מה שאתם צריכים לדעת על עבודה אקדמית

 

בעוד המון סטודנטים יודעים לא מעט על עבודות סמינריוניות, נדמה כי לא כולם מודעים באותה המידה לעבודות האקדמיות הפשוטות יותר. לפניכם, כל מה שחשוב לדעת על עבודות אקדמיות שסביר שגם אתם תגישו במהלך הלימודים שלכם:

1.עליכם להשיב על שאלות ידועות מראש:

אולי הדבר הראשון שאתם צריכים לדעת שבמידה רבה אמור להקל עליכם, הוא שאינכם צריכים להגדיר נושא לעבודה ובטח שלא להגדיר שאלת מחקר. עבודה אקדמית הניתנת לכם כמטלת סיום של קורס, הינה עבודה המבוססת על מספר שאלות הניתנות על ידי המרצה, כאשר הן מבוססות על החומר הנלמד לאורך הקורס. במילים פשוטות? עליכם לעבוד עם סיכומי השיעור, כמו גם עם מאמרים שתופנו אליהם שאמורים לסייע לכם להשיב על השאלות.

2.נושא העבודה: החומר הנלמד, אך לא רק:

בעוד ישנם מרצים שימקדו את השאלות הנשאלות בעבודת הסיום על החומר הנלמד, ישנם מרצים שירצו לגרום לכם להתנסות בקריאת מאמרים, סיכומם ושילובם בתוך העבודה האקדמית. כמו כן, ישנם מרצים שעבורם החומר הנלמד לאורך הקורס הינו מבוא כללי, תוך שהעבודה האקדמית מתמקדת בנושא מקביל או בזרוע נוספת של הנושא – כך שלא תמיד סיכומי השיעור יסייעו לכם באופן ישיר במענה על השאלות.

3.עבודה בהיקף של בין שלושה עמודים לשבעה עמודים:

אז בכמה עמודים ידרוש המרצה שלכם? מדובר על תשובה שלא ניתן להשיב עליה בצורה חד משמעית. הסיבה? הדרישה משתנה בין מרצה למרצה, בין פקולטה לפקולטה, בין קורס לקורס ובטח שבין מוסד לימודים אחד לאחר. יחד עם זאת, מדובר על היקף של עבודה קטנה ועד בינונית, כאשר עבודה שכזאת יכולה להיות בהיקף של שלושה עמודים בלבד, איך היא יכולה גם להגיע להיקף גדול יותר – של שבעה עמודים. כן חשוב להדגיש כי מה שחשוב בעיקר הוא האיכות, ולא הכמות.

4.לרוב, מספר נקודות הזכות עומד על 2:

גם סוגיית נקודות הזכות חשובה וכדאי להתעכב עליה: במרבית המקרים, נקודות הזכות עבור הגשת עבודה אקדמית בסופו של קורס עומדות על שתי נקודות. מובן כי מספר הנקודות יכול להשתנות בהתאם להיקף הקורס וחשיבותו, אך כן מדובר לרוב על פורמט קבוע. שימו לב כי חשוב לוודא את מספר נקודות הזכות טרם הרשמתכם לקורס, זאת על מנת שתוכלו לעמוד בכל המטלות שהפקולטה דורשת בהן.

5.גם בעבודה שכזו חשוב מאד להשקיע:

המון סטודנטים מעניקים חשיבות עליונה לעבודה הסמינריונית, תוך שהם משקיעים קצת פחות בעבודות אקדמיות קטנות. בסופו של דבר, גם עבודות מסוג זה מזכות אתכם בציון ומקדמות אתכם צעד נוסף אל עבר סיום הלימודים – כך שחשוב להשקיע גם בהן. על כן, אם אתם מוצאים קושי או זקוקים לסיוע חיצוני, אל תהססו לפנות לחברות המציעות שירות אקדמי של כתיבת עבודות אקדמיות בתשלום.

הייתם רוצים לשמע פרטים נוספים?

השאירו את פרטיכם ואנחנו נחזור אליכם בהקדם!