כל התשובות לכל השאלות החמות – העבודה הסמינריונית

לא משנה כלל באיזה מוסד לימודים אתם לומדים, באיזו פקולטה ובאיזו שנה אתם בלימודי התואר שלכם: ישנן שאלות הרלוונטיות לכל הסטודנטים, ומעבר לכך – תשובות המעניקות מידע רב שיכול לסייע לכל סטודנט וסטודנט. רגע לפני שגם אתם יוצאים לדרך עם כתיבת העבודה הסמינריונית שלכם, קבלו גם אתם את התשובות לשאלות החמות ביותר:

אילו פרטים צריכים להיות על שער העבודה?

ישנם סטודנטים שלאורך כל לימודי התואר שלהם נבחנים אך ורק במבחנים ולא באמצעות עבודות להגשה. זו הסיבה ששאלה זו נשאלת שוב ושוב וכדאי לתת את התשובה: על שער העבודה עליכם לציין את שם מוסד הלימודים שלכם, שם הקורס, מספר הקורס, שם המרצה, השם המלא שלכם ותעודת הזהות. בעת שאתם מגישים עבודה סמינריונית נהוג גם לציין את שם העבודה/שאלת המחקר שהוכלת ללוות את העבודה.

האם פרק המבוא והסיכום הינם פרקי חובה?

כן. למרות שליבת העבודה הינה החלק החשוב ביותר בעבודה שלכם, הרי שלא ניתן להתעלם מפרקי המבוא והסיכום שהינם חלקים בלתי נפרדים מהעבודה. גם במקרים בהם תחליטו להפקיד את מלאכת כתיבת העבודה אצל חברה המציעה שירות של כתיבת עבודות בתשלום, תוצג בפניכם החשיבות הרבה של פרקים אלו. כל פרק שכזה אמור להיות בהיקף של בין עמוד לשלושה עמודים, בהתאם להיקף העבודה.

כמה זמן לוקח לכתוב עבודה סמינריונית?

לא ניתן לנקוב בפרק זמן ספציפי, זאת מאחר וכל סטודנט בעל כישורים שונים ובהתאם הזמנים משתנים. יחד עם זאת, חשוב לדעת כי עבודה סמינריונית לא ניתן לכתוב ביום אחד גם לא ביומיים. על כן, ארגנו לעצמכם לוח זמנים מסודר שינחה אתכם לגבי המשימות שיש לכם לבצע – החל מכתיבת שאלת המחקר ועד כתיבת העבודה בעצמה. לאחר שכל החומר מאורגן לכם וכל שנותר לכם היא משימת הכתיבה, סביר כי תצטרכו לפחות פרק זמן של חודש.

האם שפה "לא אקדמית" תגרום להורדת נקודות?

בהחלט. האקדמיה דורשת בסטנדרט מסוים, ובעת שישנן חריגות מהסטנדרט בהחלט יכולות לרדת נקודות. לאורך העבודה האקדמית שלכם עליכם להפגין לא רק ידע, אלא גם יכולת ביטוי מרשימה שבאה לידי ביטוי בעברית גבוהה, שימוש במונחים אקדמים, כתיבה אקדמית, כתיבה נכונה ומדוייקת של מקורות המידע, חיתוך נכון לפסקאות, מרווחים על פי הנדרש בין שורה לשורה וכדומה.

הציון נקבע גם על פי מקוריות הנושא?

אין באמת סעיף של מקוריות בעבודה שעל פיו יורדות נקודות או נצברות נקודות. יחד עם זאת, בעת שאתם מגישים עבודה שהנושא שלה מקורי – כזה שטרם נחקר, הרי שהרושם שנוצר על ידי הבודק הינו חיובי מאד. על כן, נסו להיצמד כמה שיותר לנושאים יצירתיים מצד אחד, אך כאלו שניתן לחקור אותם מצד שני. כך, אתם מבטיחים לקורא חוויית קריאה טובה יותר שלבטח לא תזיק.

הייתם רוצים לשמע פרטים נוספים?

השאירו את פרטיכם ואנחנו נחזור אליכם בהקדם!