כל הפחים שתוכלו ליפול בהם לפני הגשת העבודה

עבודה סמינריונית היא כנראה העבודה החשובה ביותר שתכתבו לאורך לימודי התואר שלכם, ואולי אפילו כל חייכם. אז אולי נוסחה מנצחת לכתיבת העבודה קשה למצוא, אך בהחלט ניתן לציין בפניכם את כל הפחים האפשריים שאתם תוכלו ליפול  בהם, על מנת שתוכלו להימנע מהם:

1.לא לעמוד בלוח הזמנים:

המון סטודנטים חוששים שלא לעמוד בלוחות הזמנים הנדרשים, ובצדק. תשמחו לדעת כי גם אתם תוכלו לעמוד בזמנים ללא כל בעיה, אך הבעיה הגדולה היא שלא מגדירים לוחות זמנים ברורים. על כן, רגע לפני שאתם יוצאים לדרך ומיד אחרי שהגדרתם את נושא העבודה שלכם, כדאי לערוך לוח זמנים. בלוח שכזה פרטו את הימים העומדים לרשותכם לצד תאריכים, כאשר בכל יום שכזה שבצו מטלה: קריאת מאמר, סיכום מאמר, הגדרת ראשי פרקים, פגישה עם המרצה וכדומה. הגדרת לוח הזמנים וההתחייבות לו הינם הבסיס להצלחה.

2.לא לערוך הגהה לעבודה:

כתיבת עבודה סמינריונית יכולה להתבצע בשני אופנים: האפשרות הראשונה העומדת לרשותכם היא כתיבה עצמאית של העבודה. האפשרות השניה? כתיבת העבודה על ידי כותבים מקצועיים. כך או כך, לפני שאתם מגישים את העותק הסופי למרצה שלכם לבדיקה, חשוב מאד שהעבודה תעבור עריכה והגהה. מדובר על שלבים חשובים ומהותיים שיכולים להפוך תוצר סטנדרטי לתוצר ברמה גבוהה מאד.

3.לשלוח להדפסה את העבודה ערב לפני:

ניתן לכתוב ספר רק מהסיפורים שסופרו על ידי הסטודנטים שהשאירו את מלאכת הדפסת העבודה שלהם לערב לפני ההגשה: המדפסת תקולה, הדיו נגמר, בית הדפוס גדוש בעבודה ולא מקבל עוד פרוייקטים ורכב שנתקע ולא הספיק להגיע אל המקום שכורך עבודות. גם אם אתם אוהבים לחיות על הקצה וגם אם ספונטניות היא הקטע שלכם, את הדפסת העבודה לא משאירים לרגע האחרון. דאגו שיהיה בידכם עותק סופי כשבועיים לפני ההגשה.

4.להמעיט בחשיבות פרק המבוא והסיכום:

ההשקעה שלכם בליבת העבודה באה לידי ביטוי בקריאה של המון מאמרים, תרגומם וסיכומם. תשומת הלב המון פעמים מופנית אל אזור זה בעבודה, כאשר לא מעט סטודנטים מזניחים את פרקי המבוא והסיכום. שימו לב: מדובר על פרקים חשובים מאד בעבודה – שכן אחד מהם שורק את שריקת הפתיחה ויוצר היכרות של הקורא עם נושא העבודה שלכם, ואילו פרק נוסף חותם את כל העבודה ויוצר רצף כרונולוגי לכל המהלך שעשיתם. השקיעו גם בפרקים אלו, לפחות כמו בשאר חלקי העבודה.

5.לכתוב את הסיכום יומיים לפני ההגשה:

טעות נוספת היא להשאיר את כתיבת פרק הסיכום לרגע האחרון. עליכם להבין כי פרק הסיכום הינו פרק כמו כל פרק בעבודה שלכם, כך שעליכם להשקיע היטב בכתיבתו ועריכתו ולבסוף גם לעשות הגהה. בעת שאתם ממתינים לרגע האחרון אתם לא רק מכניסים עצמכם ללחץ מיותר, אלא בעיקר יכולים לגרום לכך שהפרק שיחתום את העבודה שלכם לא יהיה די ממצה.

הייתם רוצים לשמע פרטים נוספים?

השאירו את פרטיכם ואנחנו נחזור אליכם בהקדם!