חלוקה נכונה של זמן לפני כתיבת הסמינר

לצערכם, או לשמחתכם, אינכם יכולים לעצור את הזמן, לרוץ לאחור במנהרת הזמן או לדהור קדימה. יחד עם זאת, מה שאתם כן יכולים לעשות הוא לנהל את הזמן שלכם נכון – בעיקר בעת שאתם עומדים לקראת הפרוייקט הגדול שלכם בלימודים האקדמים: העבודה הסמינריונית. חלוקה נכונה של הזמן ממנפת את סיכויי ההצלחה שלכם, ובעיקר מפחיתה את הסיכוי ליפול במקום בו המון סטודנטים נופלים: הגעה אל תאריך ההגשה ללא עבודה מוכנה.

 

פרק הזמן העומד לרשותכם: חמישה חודשים

ראשית, חשוב שתדעו כמה זמן עומד לרשותכם לטובת כתיבת העבודה הסמינריונית. אורך קורס במוסד אקדמי עומד לרוב על ארבעה חודשים, כאשר יש לכם חודש נוסף להגשת העבודה מרגע סיום הקורס. מובן כי מדובר על פרק זמן המשתנה בין מוסד אקדמי אחד לאחר, אך מדובר לרוב על תקופה שבין ארבעה לשישה חודשים. מדובר על פרק זמן לא קצר בכלל, ובעת שאתם מנהלים אותו נכון אתם עתידים גם לסיים את עבודת הסמינר שלכם הרבה לפני.

 

צאו לדרך עם הכנת לו"ז מפורט ומסודר

בעת שאתם לא מארגנים לעצמכם לו"ז מסודר, יהיה לכם מאד קשה להיות נאמנים למשימות שעליכם לבצע. לו"ז המפורט על פי תאריכים וימים, כאשר המשימות מפורטות עם תאריך יעד לסיום, הופך אתכם מחוייבים יותר. את הלו"ז שלכם כדאי להכין לפני תאריך ההגשה הנדרש להצגת נושא העבודה שלכם. תחילה, תוכלו למלא את הלו"ז בצורה כזו המבוססת על שלושה ימים בשבוע שבהם עליכם להשקיע בעבודה, כאשר ככל שתתקדמו אל תאריך ההגשה, תמלאו ימים נוספים ותגדילו את שעות העבודה המוקדשות בכל יום.

 

חודש: בחירת הנושא וראשי פרקים

חודש אחר מהלו"ז שלכם צריך להיות מוקדש לבחירת הנושא וליצירת ראשי הפרקים. מדובר על פרק זמן לא מבוטל שבו אתם אמורים לבחור נושאים, לשלול נושאים, לחפש חומרים רלוונטים, להציג נושאים בפני המרצה ולקבל את חוות דעתו ולבסוף לבחור את הנושא האחד. כמו כן, אתם נדרשים להכין ראשי פרקים שיהיו המתווה לעבודה שלכם ולפיהם תחפשו בהמשך חומרים.

 

שלושה חודשים: קריאת מאמרים

בשלושת החודשים הבאים יהיה עליכם לאסוף חומרים. מדובר אולי על השלב המשמעותי ביותר בדרך, וזו הסיבה שאתם מקדישים לו זמן רב יחסית. עליכם לקרוא לערך בין 10 ל-15 מאמרים, לתרגם אותם, לסכם אותם ובאמצעותם לבנות את העבודה. בהתאם לפקולטה, גם ישנם מקרים בהם עליכם ליצור שאלון ולבחור גם מתנדבים שישיבו עליו.

 

חודש: כתיבת העבודה

לאחר שגיבשתם את החומרים, תוכלו להתפנות לכתיבת העבודה בפועל. במקרה זה תוכלו לבחור האם אתם כותבים את העבודה בעצמכם, או שאתם פונים אל נתיב של כתיבת סמינריון בתשלום. אם החלטתם לכתוב את העבודה בעצמכם, הבינו אם פרק זמן של חודש אכן יכול להספיק לכם על מנת לכתוב את העבודה על פי כללי הכתיבה האקדמים.

הייתם רוצים לשמע פרטים נוספים?

השאירו את פרטיכם ואנחנו נחזור אליכם בהקדם!