היתרונות של עבודה אקדמית על פני מבחן

שאלת השאלות שטרם ניתנה לה תשובה חד משמעית היא איזו מטלה עדיפה: מבחן בכיתה או עבודה אקדמית? התשובה משתנה בין סטודנט לסטודנט, כאשר ישנם אלו המעדיפים בצורה חד משמעית את המבחנים, בעוד ישנם אלו הנרשמים מראש לקורסים שמטלת הסיום בהם הינה עבודה אקדמית. רגע לפני שגם אתם מכריעים מה עדיף יותר, הכירו גם אתם את היתרונות הרבים שיש למטלת סיום בדמות עבודה אקדמית.

יש לכם יותר זמן להכנת העבודה:

ראשית, כדאי שתדעו כי בעת שיש לכם מטלה של כתיבת עבודה אקדמית, לרוב גם יש לכם יותר זמן להכנתה. הסיבה? לא בגלל שאתם מקבלים פרק זמן ארוך יותר, אלא שנדרשת מכם השקעה קטנה יותר בהיקף השעות. גם אם ניתן לכם חודש אחד להכנת עבודה וגם ללמידה למבחן, סביר כי לטובת השקעה בעבודה אקדמית תצטרכו כשש שעות יומיות לערך, בעוד לטובת למידה למבחן תזדקקו לזמן רב יותר. הסיבה? עליכם לקרוא המון חומרים שלא בטוח שתיבחנו עליהם, בעוד העבודה האקדמית מבוססת על שאלות ידועות מראש שעליכם להשיב אך ורק עליהן.

החומר פתוח – אינכם צריכים לשנן דבר:

אם יש דבר שסטודנטים שונאים במיוחד הוא לשנן חומר. בהתאם לפקולטות ונושאי הקורס, נדרשת יכולת שינון מרהיבה של תיאוריות, גישות ולעתים אף מילים – בעת שמדובר על לימודי שפה. בעת שאתם נבחנים במבחן של שלוש שעות בכיתה, עליכם להחדיר לראשכם כמויות אדירות של חומרים שעליכם לשלוף ברגע האמת במבחן. עם העבודה האקדמית? אתם עובדים אל מול חומרים פתוחים – מסיכומי השיעורים ועד מאמרים ספציפיים שהמרצים הפנו אתכם אליהם. כשהחומר פתוח, תהליך העבודה או הבחינה אם תרצו, בהרבה יותר קל.

עם עבודה אקדמית אתם יכולים לקבל סיוע:

בעת שאתם נבחנים במבחן המסורתי הנערך בכיתה באוניברסיטה, הדבר היחיד שאתם יכולים לסמוך עליו הוא על עצמכם – ואין זה אומר שזה רע. יחד עם זאת, עם עבודה אקדמית שאתם נדרשים להגיש בסיום הקורס, אתם יכולים לקבל סיוע חיצוני מחברה העוסקת בסיוע אקדמי. סיוע שכזה יכול להיות באיתור של חומרים, כתיבה של כל העבודה וגם שירות של עריכה והגהה לעבודה. סיוע שכזה מפחית לכם את הלחץ משמעותית ומאפשר לכם ליהנות מדרך מפרה ונעימה יותר.

אתם לא יכולים לסבול מלחץ או בלאק-אוואט:

סביר להניח כי לפחות פעם אחת בחייכם הרגשתם בלאק-אווט: אתם ניצבים אל מול המבחן, קוראים את השאלות ולא מצליחים לשלוף את החומר שלמדתם לאורך זמן. מדובר על תופעה ידועה, בעיקר בעת שאתם מאד נרגשים או לחוצים. בלאק-אווט שכזה יכול להשבית לכם את כל המבחן ולהפגיש אתכם איתו פעם נוספת במועד ב'. מנגד, עם עבודה אקדמית אין כל סיכוי שתחושו בבלאק-אווט, וגם אם כן – החומר הנלמד מוצג בפניכם כך שתוכלו לשלוף את המידע הרלוונטי בקלות.

הייתם רוצים לשמע פרטים נוספים?

השאירו את פרטיכם ואנחנו נחזור אליכם בהקדם!