ההבדל שבין עבודה אקדמית פשוטה לסמינר

מצד אחד: עבודת סיום קורס. מהצד השני: עבודת סמינר. מדובר על עבודות שבהן אתם נדרשים להפגין יכולות כתיבה, אך בכל זאת מדובר על עבודות שונות לחלוטין. מה ההבדל בין העבודה הסמינריונית ובין עבודה אקדמית רגילה?

גודל העבודה: שלושה עמודים אל מול שלושים:

לא מעט סטודנטים מתעניינים בראש ובראשונה בהיקף העבודה שעליהם להגיש. את העבודות יש להגיש לאורך תקופת המבחנים, כך שהיקף העבודה במידה רבה הינו קריטי והוא זה הקובע בין היתר את פרק הזמן  שיש להשקיע בעבודה. אם כן, ההבדל הראשון שבין העבודות השונות הוא ההיקף שלהן: עבודה אקדמית שהינה עבודת סיום של קורס, הינה עבודה שכותבים בהיקף של בין שלושה לעשרה עמודים – הכל תלוי הפקולטה, הקורס והמרצה. מנגד, עבודה סמינריונית הינה עבודה גדולה יותר שיכולה להגיע גם לכ-30 עמודים כתובים.

הציפיות של המרצים: מתי אתם נדרשים להוכיח עצמכם יותר?

עצם היותכם חלק מהאקדמיה, אתם נדרים לסטנדרט מסוים שיש לעמוד בו. יחד עם זאת, הציפייה של המרצים מכם עם הגשת עבודת הסמינר הינה גבוהה יותר. הסיבה לכך פשוטה: כבר בשנת הלימודים הראשונה שלכם אתם נדרשים להגיש עבודות כתובות. בדיקת העבודות הראשונות הינה סלחנית יותר, זאת מאחר ומובן למרצים כי אתם מתנסים לראשונה בכתיבת עבודה אקדמית עם כל המשתמע מכך. מנגד, עבודות הסמינריון הינן עבודות המוגשות בשלב מתקדם יותר בלימודים, כך שהמרצים יוצאים מנקודת הנחה כי רכשתם את הכלים החיוניים להגשת עבודה ברמה גבוהה.

עבודת מחקר מעמיקה אל מול מענה על שאלות:

ולבסוף, אופי העבודה: עבודות הניתנות לכם כעבודות סיכום קורס הינן עבודות הדורשות מכם להשיב על שאלות. לאורך הקורס אתם לומדים נושא מסוים, והשאלות המוצגות בפניכם מייצגות את אותו הנושא כאשר כל שעליכם לעשות הוא לחזור אל החומר הנלמד ולהשיב על השאלות. עבודת סמינר הינה עבודה שונה לחלוטין, הדורשת מכם לבחור נושא עצמאי ולחקור אותו לעומק עם שאלת מחקר שתוביל את העבודה. זאת הסיבה בין היתר שהמון סטודנטים בוחרים לשלם מחיר כתיבת עבודות אקדמיות, זאת מאחר ומדובר על עבודה מורכבת יותר הדורשת יותר.

הייתם רוצים לשמע פרטים נוספים?

השאירו את פרטיכם ואנחנו נחזור אליכם בהקדם!